Yem Analizleri

HİZMETLERİMİZ

Yem Analizleri

Yem, tarım işletmelerinde yetiştirilen hayvanların kendilerinden beklenen ürünü verebilmek için tüketmek zorunda oldukları tüm besin maddeleri, ya da ağız yoluyla tüketilebilen ve hayvanlara belirli sınırlarda verildiğinde zararlı etki yapmayan organik ve anorganik maddeler.

Yem kalitesi üzerinde yemin fiziksel yapısı, kimyasal yapısı ve hijyenik kalitesi büyük önem taşımaktadır. Yemin bu kriterlere uygunsuzluğu sadece hayvan ve insan sağlığını olumsuz yönde etkilememekte aynı zamanda ekonomik anlamda trilyonlar değerinde yem kayıplarına neden olabilmektedir. Dolayısıyla yemlerde bulunan mikroorganizmalar ile bunların metabolik ürünleri olan toksinlerin saptanması, bu yemlerin GDO tarama testleriyle uygunluğunun kontrol edilmesi, kimyasal olarak besin değerlerinin belirlenmesi ve sonuç olarak hayvan ve insanlar üzerindeki etkilerinin ortaya konması ve hatta bunların kontrol yolları konusunun önemi yadsınamaz.

Gıda güvenliğinin daha da önem kazanacağı yakın bir gelecekte bu konu daha da önem kazanacaktır.  Islak ve kuru yem analizleri için geliştirilmiş hızlı ve etkili çözümlerimiz yemlerin tahribatsız analiz edilebilmesini sağlamaktadır.

Biyogenetik Analiz Laboratuvarı

Fiziksel Analiz Laboratuvarı

Kimya Analiz Laboratuvarı

Mikrobiyoloji Analiz Laboratuvarı